مشارکت در ساخت چاپ ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 12
ضعیفعالی 
نوشته شده توسط مدیر ارشد سایت   
جمعه ، 2 مهر 1389 ، 18:15

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت


 

مفاهیم اساسی


1.    اصل امانت داری در سرمایه های اعضاء
2.    مکانیزم تولید مداوم
3.    اصل آزادی در زمان و مبلغ پرداخت
4.    فرایند امتیاز بندی سرمایه
5.    فرآیند اولویت بندی در تحویل واحدهای مسکونی
6.    فرآیند کاهش قیمت تمام شده واحدهای مسکونی

 

مشارکت در ساخت

 

روش سرمایه گذاری در ساخت


نام دیگر این سرمایه گذاری، سرمایه گذاری تدریجی است. چرا که بدون در نظر گرفتن مبلغ سرمایه گذاری ، عضو کیمیا می تواند در هر زمان به مبلغ سرمایه خود اضافه کند. به این صورت کــل مبلغ سرمایه عضو به صورت تدریجــی افزايش مي يابد.


امتیاز بندی: در اين روش، مدت زمان و مبلغ پرداختی دو عاملي هستند که در محاسبه امتیاز ساخت نقش اساسي دارند. در حال حاضر به سپرده ده میلیون ریالی در هر روز 54.5 امتیاز تعلق می گیرد.


اولویت بندی: انتخاب و تحويل آپارتمان به اعضاء، طبق اولويت ايشان انجام مي شود. آپارتمان ها به سه گروه قیمتی تقسیم بندی شده اند که برای اخذ هر کدام مرز تقریبی و پیش بینی شده امتیازات مورد نیاز در وب سایت توضیح داده شده است. عضو مي تواند امتياز و اولويت خود را در هر زمان ، از طريق حساب کاربری خود در وب سايت کيميا مشاهده کند.


قیمت تمام شده: قیمت تمام شده برای هر عضو با توجه به تاریخ های پرداخت ایشان محاسبه می شود. بنابراين در اينجا، زمانِ پرداخت تأثیر مستقیمی بر کاهش قيمت تمام شده دارد. بدیهی است در این صورت فاصله قيمت تمام شده آپارتمان تحویلی به عضو با قيمت بازار مسکن ، معنی دار و قابل رقابت است. به بيان ديگر انتخاب و دريافت آپارتمان  به صورت رقابتي است.

مشارکت در ساخت

آزادی در پرداخت : عضو در فرآیند سرمایه گذاری در ساخت می تواند بر اساس وضعیت و توان مالی خود برنامه ریزی نموده و با توجه به نوع آپارتمان و واحد مسکونی مورد نظر خود ، سرمایه گذاری نماید. زمان تقریبی تحویل و واگذاری هر پروژه در وب سایت اعلام گردیده که بر اساس آن اعضاء می توانند بصورت تدریجی یا یکباره سپرده گذاری نمایند.


در فرآیند سرمایه گذاری در ساخت هر عضو می تواند بر اساس یکی از دو روش ذیل اقدام نماید :
1.    سرمایه گذاری در ساخت ، دریافت آپارتمان و اخذ سود حاصل از اختلاف قیمت تمام شده ساخت و فروش آزاد
2.    فروش اولویت و امتیاز خود به دیگر اعضاء یا خریداران که مایل به وصول سریعتر واحد مسکونی هستند .

 

لینک های مرتبط

محاسبه گر ساخت

 

 

 

 

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 11 خرداد 1392 ، 11:12
بازدیدها: 6276